Правилник о дипломама за изузетан успех ученика у основној школи

(''Службени гласник РС'', број 37/93 и 42/93)

Члан 4.

Диплома ''Вук Караџић'' додељује се ученику:

1) ако од петог до осмог разреда на крају сваке школске године постигне одличан успех из свих предмета прописаних наставним планом и програмом и примерно владање; и

2) ако, поред постигнутог одличног успеха из свих предмета прописаних наставним планом и програмом и примерног владања добије најмање једну посебну диплому или једну од прве     три награде на општинском или градском такмичењу.

Члан 5.

Посебна диплома додељује се ученику за наставни предмет који је изучаван најмање две школске године ако:

1)      постигне најмање врло добар општи успех и примерно валдање на крају сваке школске године;

2)      постигне одличан успех из тог наставног предмета на крају сваке школске године;

3)      добије једну од прве три награде на општинском или градском такмичењу.

Ако није организовано општинско или градско такмичење из одређеног наставног предмета, посебна диплома додељује се ученику који поред услова из тачке 1. и 2. овог члана испољи посебну способност и склоност за тај наставни предмет и постигне потпуније и шире познавање његовог садржаја него што је предвиђено наставним планом и програмом.

Члан 6.

Ученику се додељује посебна диплома за следеће наставне предмете:

1)      српски језик;

2)      матерњи језик за ученике припаднике националне мањине;

3)      страни језик;

4)      историја;

5)      географија;

6)      биологија;

7)      математика;

8)      физика;

9)      хемија;

10)   музичка култура;

11)   ликовна култура;

12)   физичко васпитање;

13)   техничко образовање.

Члан 7.

Диплома ''Вук Караџић'', изузетно, може се доделити ученику који из објективних разлога не постигне одличан успех у свим разредима из предмета за које је поред залагања потребна одговарајућа способност као: музичка култура, ликовна култура и физичко васпитање.

Члан 8.

Ученику коме је додељена Диплома ''Вук Караџић'' може се доделити и једна или више посебних диплома, под условима утврђеним овим правилником.

Члан 9.

Диплому ''Вук Караџић'' и посебну диплому додељује школа ученику на предлог наставничког већа.

Наставничко веће школе утврђује да ли предложени ученици испуњавају услове утврђене овим правилником за додељивање одговарајуће дипломе и доносе одлуку којим се ученицима додељује Диплома ''Вук Караџић'', а којим посебна диплома из члана 6. овог правилника.

Поступак за доделу диплома из става 1. овог члана покреће одељенско веће школе.

Бројач посета

Данас: