Дан девојчица у ИКТ- у који има за циљ да оснажи девојчице приликом одабира будуће професије, да не подлежу стереотипима већ да се руководе личним интересовањима и талентима, обележава се сваке године у априлу.
Велико нам је задовољство и част што ове године наша школа има представника и прилику да учествује у такмичењу из програмирања и роботике.
Тим девојчица под називом “Girls code” који чине Мина Живановић, Љубица Мићић, Ања Милановић, Ивана Полић и Вања Ђоковић у пратњи менторке Милице Стефановић отпутовале су јуче у Београд.
Желимо им пуно успеха на такмичењу, а док с нестрпљењем очекујемо резултате, погледајте видео материјал у ком су се представиле и који им је омогућио учешће у овом такмичењу.




