Повратак на врх

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ОШ "Петар Враголић"

Јована Цвијића 1, 15320 Љубовија

Ученици ОШ „Петар Враголић“ из Љубовије су и ове школске године узели учешће на такмичењима ученика у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и постигли рекордне резултате.

Наиме, наши вредни ученици су учествовали на свим нивоима такмичења, почев од школских такмичења до републичких и постигли такве резултате да са правом можемо рећи да имамо са ким да се дичимо и на кога да будемо поносни.

Изузетни подаци да смо имали чак 19 освојених места (од I – IV места) на окружним такмичењима и 3 похвале и 14 учешћа на републичким такмичењима из 8 различитих предмета са 8 освојених места (од I – V места) и 1 похвалом, говоре о овогодишњем успеху наше деце и то је својеврстан рекорд школе са чиме су сагласни наставници који дужи низ година раде у нашој школи!

Треба навести и то да су за ове успехе наших ученика заслужни и предметни наставници и учитељи (чија имена и презимена можете видети у прилогу) који су ту децу припремали и бодрили на самим такмичењима; руководство школе и стручна служба, који су одлично организовали сва путовања и обезбедили све потребне услове за ученике и наставнике; родитељи деце, који су активно учествовали у организацији и локална самоуправа, која је све то финансијски испратила. Хвала свима!

Следи табеларни приказ најзначајнијих успеха ученика ОШ „Петар Враголић“ на окружним и републичким такмичењима у школској 2018/2019. години:

Име и презиме ученика, разред и школа

Наставник (ци) – ментори

Предмет

Окружно такмичење

Републичко такмичење

1.

Милица Јовановић VIII Љубовија

Јелена Мићић

Српски језик

I место

I место

2.

Сања Јевтић VII Горња Трешњица

Мирјана Протић

Српски језик

II место

II место

3.

Ана Ђукановић VIII Љубовија

Светлана Шишић Петровић

Српски језик

II место

учешће

4.

Вања Лукић VIII Узовница

Гордана Поповић

Српски језик

II место

учешће

5.

Сања Томић V Љубовија

Светлана Шишић Петровић

Српски језик

II место

6.

Виолета Васиљевић VIII Љубовија

Светлана Шишић Петровић

Српски језик

III место

7.

Милица Петровић VII Врхпоље

Снежана Петровић Јовић

Српски језик

III место

8.

Тијана Пуртић V Узовница

Гордана Поповић

Српски језик

III место

9.

Вељко Богдановић VIII Љубовија

Митра Смиљанић Грујић

Физика

I место

III место

10.

Вук Игњатовић VII Љубовија

Митра Смиљанић Грујић

Физика

III место

III место

11.

Вања Ђоковић VI Љубовија

Митра Смиљанић Грујић

Физика

III место

12.

Ана Ђукановић VIII Љубовија

Митра Смиљанић Грујић

Физика

IV место

III место

13.

Теодора Јаковљевић VIII Узовница

Божидар Спасојевић

Владимир Полић

Бранимир Весић

Географија

I место

V место

14.

Вук Игњатовић VII Љубовија

Светлана Петровић

Биологија

II место

учешће

15.

Вања Лукић VIII Узовница

Нада Медић

Руски језик

I место

IV место

16.

Ана Ђукановић VIII Љубовија

Марија Јанковић

Историја

III место

II место

17.

Драгана Ђукановић VIII Љубовија

Марија Јанковић

Историја

III место

учешће

18.

Матија Тадић VI Љубовија

Марија Јанковић

Историја

III место

19.

Вељко Богдановић VIII Љубовија

Драгица Васић

Јелена Петровић

Математика

II место

похвала

20.

Вук Игњатовић VII  Љубовија

Драгица Васић

Математика

похвала

21.

Сања Томић V Љубовија

Марко Протић

Математика

III

22.

Филип Филиповић V Узовница

Мирјана Остојић

Математика

похвала

23.

Стефан Ивановић IV Љубовија

Вера Пантић

Математика

похвала

Директор ОШ „Петар Враголић“ упућује честитке ученицима, њиховим родитељима, наставницима-менторима и свим запосленим у основној школи, речима: 

„Захваљујући свима вама више пута сам се осећао поносно током ове школске године. Уверен сам да ћемо и наредне школске године бележити овакве резултате, јер уколико сви одговорно обављамо своје задатке и извршавамо своје радне обавезе успех, свакако, неће изостати“.

 

 

Име и презиме ученика, разред и школа

Наставник (ци) – ментори

Предмет

Окружно такмичење

Републичко такмичење

1.  

Милица Јовановић VIII Љубовија

Јелена Мићић

Српски језик

I место

I место

2.  

Сања Јевтић VII Горња Трешњица

Мирјана Протић

Српски језик

II место

II место

3.  

Ана Ђукановић VIII Љубовија

Светлана Шишић Петровић

Српски језик

II место

учешће

4.  

Вања Лукић VIII Узовница

Гордана Поповић

Српски језик

II место

учешће

5.  

Сања Томић V Љубовија

Светлана Шишић Петровић

Српски језик

II место

6.  

Виолета Васиљевић VIII Љубовија

Светлана Шишић Петровић

Српски језик

III место

7.  

Милица Петровић VII Врхпоље

Снежана Петровић Јовић

Српски језик

III место

8.  

Тијана Пуртић V Узовница

Гордана Поповић

Српски језик

III место

9.  

Вељко Богдановић VIII Љубовија

Митра Смиљанић Грујић

Физика

I место

III место

10.          

Вук Игњатовић VII Љубовија

Митра Смиљанић Грујић

Физика

III место

III место

11.          

Вања Ђоковић VI Љубовија

Митра Смиљанић Грујић

Физика

III место

12.          

Ана Ђукановић VIII Љубовија

Митра Смиљанић Грујић

Физика

IV место

III место

13.          

Теодора Јаковљевић VIII Узовница

Божидар Спасојевић

Владимир Полић

Бранимир Весић

Географија

I место

V место

14.          

Вук Игњатовић VII Љубовија

Светлана Петровић

Биологија

II место

учешће

15.          

Вања Лукић VIII Узовница

Нада Медић

Руски језик

I место

IV место

16.          

Ана Ђукановић VIII Љубовија

Марија Јанковић

Историја

III место

II место

17.          

Драгана Ђукановић VIII Љубовија

Марија Јанковић

Историја

III место

учешће

18.          

Матија Тадић VI Љубовија

Марија Јанковић

Историја

III место

19.          

Вељко Богдановић VIII Љубовија

Драгица Васић

Јелена Петровић

Математика

II место

похвала

20.          

Вук Игњатовић VII  Љубовија

Драгица Васић

Математика

похвала

21.          

Сања Томић V Љубовија

Марко Протић

Математика

III

22.          

Филип Филиповић V Узовница

Мирјана Остојић

Математика

похвала

23.          

Стефан Ивановић IV Љубовија

Вера Пантић

Математика

похвала

Актуелно

Издвајамо

ОШ "Петар Враголић", Јована Цвијића 1, 15320 Љубовија