Љубитељи поезије из Доње Љубовиђе

У Издвојеном одељењу ОШ „Петар Враголић“ у Доњој Љубовиђи одржана је школска смотра рецитатора која се већ традиционално одржава пред пролећни распуст испод стогодишњег бора.

Циљ ове манифестације је да се пружи подршка деци која гаје љубав према поезији и рецитовању, да им се омогући да покажу свој таленат, али и да се ослободе страха од јавног наступа.

Учествовало је 23 ученика која су песме изабрали уз помоћ наставника Радослава Милића. Пошто су сви ученици показали завидно умеће и ентузијазам, стручни жири у саставу: Душица Васић, Милица Стефановић и Александар Реновчевић, имао је веома тежак задатак. После другог круга рецитовања у који је ушло 6 такмичара, жири је одлучио да прво место припадне Невени Сарић, друго Марини Павловић, треће Вањи Гачић, а четврто и најмлађем учеснику Луки Гачићу.

За вредне награде најбољима побринуо се Владо Марковић и стовариште „Euro-comerce“, Обилазни пут бб, Љубовија.

-
Календар објава
јун 2026.
ПУСЧПСН
« мај  
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Категорије
Архива