Лектира не боли, ако се воли

Све више је примера добре сарадње наставника и школског библиотекар у реализацији наставних садржаја . Управо је у току један такав.

Библиотекарка Љиљана Јаковљевић и професорке српског језика Светлана Шишић Петровић и Јелена Мићић покренуле су активности на заједничкој обради школске лектире уз примену савременијих метода рада.

То треба да доведе до веће читаности лектире, занимљивијем приступу анализи књижевних дела у подстицајнијој атмосфери за рад (школска библиотека). Примери добре праксе и припреме реализованих часова биће сабрани у каталог под називом “Лектира не боли, ако се воли”.

У току месеца новембра реализован је час лектире “Аги и Ема” Игора Коларова. Час је реализован методом шест шешира, а централна тема коју су деца разматрала из различитих углова, заправо је била прича о самоћи и усамљености.

Кроз презентацију и пар фотографија може се стећи увид у реализацију часа.

Следећа лектира коју ће заједно обрадити библиотекарка и професорке српског језика је “Мој дека је био трешња” Анђела Нанети, шести разред, крајем децембра.

Кликнути на слику испод!

мај 2020.