Месец књиге у два месеца

Ове школске године Месец књиге је обележен бројним активностима, богатим садржајима и учешћем великог броја наставника и ученика, па су активности трајале цео октобар и новембар.

Тема ове године била је Наше комуникације. Циљ је био да се активности Тима за Етос, ликовне секције, новинарске секције, и рад библиотекара и библиотечке секције, слију у једну причу и да се покушају анимирати ученици и наставници, како у матичној школи, тако и у издвојеним одељењима.

Све је кренуло од радионица које су реализоване на часовима одељењског старешине од првог до осмог разреда. Часове је реализовала библиотекарка матичне школе Љиљана Јаковљевић у сарадњи са одељењским старешинама.

Теме су биле:

1. Добро јутро, добар дан- први и други разред
  2. Лепа реч гвоздена врата отвара-трећи и четврти разред
  3. “Уби ме прејака реч” – пети и шести разред
  4. “Уста говоре од сувишка срца” – седми и осми разред

Циљ активности и заступљених садржаја био је да се освестимо и прихватимо чињеницу да све мање комуницирамо и све лошијим речником се обраћамо једни другима.

Како су се прикупљали продукти са часова, тако се Зона добрих комуникација ширила ван простора библиотеке.

На крају је расписан интерни ликовни стрип конкурс на тему комуникација, који је трајао током прве половине новембра.

Повод за конкурс су и датуми које се обележавају у новембру:

13. новембар – Светски дан љубазности

16. новембар – Дан толеранције

21. новембар – Светски дан поздрављања

Најуспешнији радови биће у децембру награђени, а изложба радова обићи ће све осморазредне школе. Слике ће још рећи.

Љиљана Јаковљевић, библиотекарка

Сања Тодоровић, наставник ликовне културе