ОДРЖАНА ДРУГА ФАЗА ПРОЈЕКТА “ПАЖЉИВКОВА СМОТРА”

Већ другу годину заредом Агенција за безбедност саобраћаја Републике Србије, у сарадњи са локалним саветом за координацију послова безбедности саобраћаја на путевима општине Љубовија, наставља са активностима које су усмерене ка повећању безбедности деце у саобраћају. Након успешно завршене школске смотре, која је реализована у свим предшколским установама и основним школама на територији општине Љубовија, данас је одржана општинска смотра у оквиру пројекта “Пажљивкова смотра” у ОШ “Петар Враголић” у Љубовији, где су се такмичили предшколци, ученици првог и другог разреда основних школа наше општине.

Такмичило се 40 малишана, а за све учеснике обезбеђене су награде у зависности од постигнутих резултата. Сва деца која су учествовала на општинској смотри су кроз занимљиву игру и такмичење могла да чују шта је то што их чини безбедним у саобраћају.

Такмичари који су представљали своје вртиће и школе су одабрани од стране Агенције за безбедност саобраћаја Републике Србије према резултатима постигнутим у првој фази пројекта “Пажљивкова смотра” – школској смотри. Кроз реализацију сваке од фаза пројекта “Пажљивкова смотра” деца су показивала завидна знања у познавању правила за безбедно учешће деце у саобраћају.

Циљ овог пројекта је да се подигне свест о безбедности саобраћаја, а посебно деце као најмлађих учесника у саобраћају.

мај 2024.
« апр