ОШ „Петар Враголић“ из Љубовије бележи фантастичне резултате

Ученици ОШ „Петар Враголић“ из Љубовије су и ове школске године узели учешће на такмичењима ученика у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и постигли рекордне резултате.

Наиме, наши вредни ученици су учествовали на свим нивоима такмичења, почев од школских такмичења до републичких и постигли такве резултате да са правом можемо рећи да имамо са ким да се дичимо и на кога да будемо поносни.

Изузетни подаци да смо имали чак 19 освојених места (од I – IV места) на окружним такмичењима и 3 похвале и 14 учешћа на републичким такмичењима из 8 различитих предмета са 8 освојених места (од I – V места) и 1 похвалом, говоре о овогодишњем успеху наше деце и то је својеврстан рекорд школе са чиме су сагласни наставници који дужи низ година раде у нашој школи!

Треба навести и то да су за ове успехе наших ученика заслужни и предметни наставници и учитељи (чија имена и презимена можете видети у прилогу) који су ту децу припремали и бодрили на самим такмичењима; руководство школе и стручна служба, који су одлично организовали сва путовања и обезбедили све потребне услове за ученике и наставнике; родитељи деце, који су активно учествовали у организацији и локална самоуправа, која је све то финансијски испратила. Хвала свима!

Следи табеларни приказ најзначајнијих успеха ученика ОШ „Петар Враголић“ на окружним и републичким такмичењима у школској 2018/2019. години:

Име и презиме ученика, разред и школаНаставник (ци) – менториПредметОкружно такмичењеРепубличко такмичење
1.Милица Јовановић VIII ЉубовијаЈелена МићићСрпски језикI местоI место
2.Сања Јевтић VII Горња ТрешњицаМирјана ПротићСрпски језикII местоII место
3.Ана Ђукановић VIII ЉубовијаСветлана Шишић ПетровићСрпски језикII местоучешће
4.Вања Лукић VIII УзовницаГордана ПоповићСрпски језикII местоучешће
5.Сања Томић V ЉубовијаСветлана Шишић ПетровићСрпски језикII место
6.Виолета Васиљевић VIII ЉубовијаСветлана Шишић ПетровићСрпски језикIII место
7.Милица Петровић VII ВрхпољеСнежана Петровић ЈовићСрпски језикIII место
8.Тијана Пуртић V УзовницаГордана ПоповићСрпски језикIII место
9.Вељко Богдановић VIII ЉубовијаМитра Смиљанић ГрујићФизикаI местоIII место
10.Вук Игњатовић VII ЉубовијаМитра Смиљанић ГрујићФизикаIII местоIII место
11.Вања Ђоковић VI ЉубовијаМитра Смиљанић ГрујићФизикаIII место
12.Ана Ђукановић VIII ЉубовијаМитра Смиљанић ГрујићФизикаIV местоIII место
13.Теодора Јаковљевић VIII УзовницаБожидар СпасојевићВладимир ПолићБранимир ВесићГеографијаI местоV место
14.Вук Игњатовић VII ЉубовијаСветлана ПетровићБиологијаII местоучешће
15.Вања Лукић VIII УзовницаНада МедићРуски језикI местоIV место
16.Ана Ђукановић VIII ЉубовијаМарија ЈанковићИсторијаIII местоII место
17.Драгана Ђукановић VIII ЉубовијаМарија ЈанковићИсторијаIII местоучешће
18.Матија Тадић VI ЉубовијаМарија ЈанковићИсторијаIII место
19.Вељко Богдановић VIII ЉубовијаДрагица ВасићЈелена ПетровићМатематикаII местопохвала
20.Вук Игњатовић VII  ЉубовијаДрагица ВасићМатематикапохвала
21.Сања Томић V ЉубовијаМарко ПротићМатематикаIII
22.Филип Филиповић V УзовницаМирјана ОстојићМатематикапохвала
23.Стефан Ивановић IV ЉубовијаВера ПантићМатематикапохвала

Директор ОШ „Петар Враголић“ упућује честитке ученицима, њиховим родитељима, наставницима-менторима и свим запосленим у основној школи, речима:

„Захваљујући свима вама више пута сам се осећао поносно током ове школске године. Уверен сам да ћемо и наредне школске године бележити овакве резултате, јер уколико сви одговорно обављамо своје задатке и извршавамо своје радне обавезе успех, свакако, неће изостати“.

март 2020.
« феб