РЕШЕЊЕ ДУГОГОДИШЊЕГ ПРОБЛЕМА У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ У УЗОВНИЦИ

Дужи низ година, највећи проблем осмогодишње школе у Узовници представља дотрајао систем грејања. То је довело до подизања паркета у фискултурној сали јер су цеви у бетону труле и дотрајале, па испуштају воду. Поред тога, потрошња угља је била велика, грејање свих делова објекта недовољно ефикасно.

Али дугогодишњем проблему се назире крај, пошто се током 2021. године, а свакако пре почетка грејне сезоне очекује санација система грејања.

Општина Љубовија добила је средства за енергетску санацију ОШ „Петар Враголић“ у Узовници на Јавном позиву за доделу средстава из Буџетског фонда за унапређење ЕЕ – ЈП1 / 20-21 који је расписао Министарство рударства и енергетике.

Вредност пројекта је 21,5 милиона динара, од чега је учествовало Министарство енергетике 15 а општине Љубовија 6,5 милиона.

Енергетска санација школе подразумева израду термичких изолација зидова и плафона од камене вуне дебљине 12 цм, замену грејних тела и мреже као и замену котлова на угаљ котловима на пелет снаге 2х180 kW и остале пратеће радове. Израду пројектно-техничке документације, наручила је и финансирала ОШ „Петар Враголић“.

У наредним данима биће потписан уговор о реализацији након чега ће се приступити поступку избора извођача радова који су планирани за лето текуће године.

Ово је последњи јавни објекат на територији наше општине који као енергенат користи угаљ. Поред унапређења комфора корисника и визуелног идентитета објекта, радовима ће се драстично смањити емисија CO2 и трајно остварити уштеде на грејању.

јануар 2021.
« дец