ЗАЈЕДНИЧКИ ПРОЈЕКАТ САРАДНИЧКИХ ШКОЛА НА МАНИФЕСТАЦИЈИ “ДАНИ НИКОЛЕ ТЕСЛЕ 2024.”

У оквиру заједничког пројекта сарадничких школа, указана нам је велика част од стране Теслине научне фондације да учествујемо на овој престижној манифестацији.

У овај пројекат кроз сарадничку наставу укључене су ЈУ ОШ ,,Вук Караџић” из Требиња, ОШ ,,Вук Караџић” из Лознице, ОШ ,,Вук Караџић” из Липнице, ОШ ,,Вукова спомен школа” из Тршића, ОМШ ,,Вук Караџић” из Лознице, Средња економска школа из Лознице и ОШ ,,Петар Враголић” из Љубовије.

Наставница енглеског језика и педагошка саветница Сања Симић де Граф добила је позив да учествује 9. јула 2024. на Међународној конференцији на Коларчевом народном универзитету у Београду под називом „Никола Тесла клубови и Теслин народ” а у оквиру вишедневне манифестације „Дани Николе Тесле 2024 – 20 година очувања Теслиног наслеђа”. Сања Симић де Граф оджаће на конференцији и краће предавање сарадничке наставе више школа под називом „Тематско планирање и мултидисциплинаран приступ у настави – обележавања Дана Николе Тесле кроз интегративну наставу и сарадњу више школа”.

Медењаке са мотивима Теслиних изума као и делова интегративне презентације Сање Симић де Граф о Тесли урадила је професорка угоститељства Дејана Лазаревић које су на поклон добили ученици ИО наше школе у Врхпољу.

Ово дивно изненађење, које је обрадовало све ученике, има за циљ промовисање међушколске сарадње, науке, интегративне наставе уз обавезан сладак завршетак како би знање остало у трајном сећању.

јул 2024.
« јун